Sanofi

10 kroków do witalności

WYBRANY TEMAT:

ĆWICZ MINIMUM 20 MINUT DZIENNIE


Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw ćwiczeń dla zwiększenia mięśni i poprawy kondycji, do których nie potrzebujesz żadnych przyrządów.


PRZYSIADY

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Ustaw stopy na szerokość ramion. Powoli zacznij uginać kolana jednocześnie wypychając biodra do tyłu. Dla lepszej równowagi możesz trzymać ręce wyprostowane przed sobą. Staraj się, aby kolana nie wychodziły daleko przed palce stóp.


POMPKI

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Oprzyj ciało na kolanach, a dłonie ustaw nieco szerzej niż linia obręczy barkowej. Ściągnij łopatki. Ruch opuszczania w dół wykonuj wolno wraz z wdechem, ruch wyjścia do góry również wolno bądź dynamicznie wraz z wydechem.


NAPINANIE ŁYDEK

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Stań w pozycji wyprostowanej. Rozsuń stopy na szerokość bioder - kostki, kolana i biodra powinny być ustawione w linii prostej. Delikatnie uginając kolana trzymaj plecy wyprostowane i wspinaj się na palce stóp.


DESKA

5 SERII PO 20-30 SEKUND

Klęknij na podłodze. Oprzyj się na przedramionach, zginając ręce w łokciach pod kątem prostym. Opierając się na palcach stóp unieś tułów. Napnij mięśnie brzucha. Nie unoś pośladków do góry ani nie wyginaj w dół odcinka lędźwiowego – pięty, biodra i ramiona powinny pozostać w prostej linii.


SUPERMAN

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Ułuż kolana i dłonie na ziemi. Podnieś równocześnie lewą rękę i prawą nogę. Odłóż i powtórz z prawą ręką i lewą nogą.


MOSTEK

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Połóż plecy na ziemi, a kolana ugnij na kształt trójkąta. Ręce trzymaj wzdłuż ciała. Oderwij biodra od ziemi i podnoś jak najwyżej. Wytrzymaj chwilę po czym delikatnie opuść z powrotem.


WYKROKI

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Wykonaj ruch nogą do przodu przy jednoczesnym obniżeniu jak najbardziej bioder nad podłogę. Obydwie nogi są ugięte w kolanach. Kolano nogi, która robi wykrok do przodu powinno znajdować się przed linią palców stopy.


ROZCIĄGANIE PLECÓW

5 SERII PO 10 POWTÓRZEŃ

Połóż się na podłodze na brzuchu. Odepchnij dłońmi górną część ciała nie odrywając nóg od ziemi.


POZYCJA DZIECKA

30 SEKUND

Usiądź na kolanach, pośladki oprzyj na piętach, duże palce stóp złączone. Pochyl tułów do przodu i rozchyl kolana tak, aby klatka piersiowa znalazła się między nimi. Wyprostowane ręce wyciągnij jak najdalej przed siebie.


OTWARCIE KLATKI PIERSIOWEJ

30 SEKUND

Stań prosto ze splecionymi z tyłu palcami dłoni. Rozciągnij ramiona i wypnij pierś do przodu. Rób głębokie wdechy i wydechy. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

Do góry